Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Warszawa – rekolekcje dla małżeństw „Piękno z popiołów” (nowy program)

21 marca

„Piękno z popiołów” jest programem przeznaczonym dla małżeństw szukających pomocy w uzdrowieniu relacji, zapewniającym bezpieczne miejsce do pracy w grupie z innymi parami.

„Piękno z popiołów” obejmuje część tematów omawianych w ramach Strumieni Życia, odnoszących się do relacji małżeńskiej. Większość czasu przeznaczonego na pracę w grupie polega na rozmowie w cztery oczy ze współmałżonkiem, dzieleniu się własnymi przeżyciami w ramach danego zagadnienia i wzajemnej modlitwie. To piękne wyzwanie.

Podobnie jak program Strumieni Życia, „Piękno z popiołów” może wydobyć na powierzchnię pewne kwestie, które przez część uczestników zostały wyparte. Jednak tym razem dotyczą one dwojga osób, które stają naprzeciw siebie! Dlatego też „Piękno z popiołów” może stworzyć przestrzeń, w której małżonkowie wspólnie stawiają czoła realnym problemom zaistniałym w ich relacji.

W czasie trwania programu Bóg zaczyna odnawiać sakrament małżeństwa, aby doprowadzić do jego uzdrowienia. Uwolnienie Jego łaski następuje poprzez pomocne nauczania, świadectwa par trwających na drodze do uzdrowienia, a także poprzez czas dzielenia i wspólnej modlitwy małżonków. Poprzez swoją uzdrawiającą obecność Bóg wynagradza posłuszeństwo dwojga ludzi, starających się stworzyć dobrze funkcjonujące małżeństwo. Jedną z istotnych zalet pracy w grupie jest to, że pary, którym udało się wytrwać w miłości pomimo problemów w małżeństwie, mogą własnym przykładem dawać innym nadzieję na uzdrowienie ich relacji.

„Piękno z popiołów” może wymagać stawienia czoła naprawdę poważnym problemom. Niesienie pomocy małżeństwom, w których doszło do naruszenia zaufania jest trudnym zadaniem, wymagającym łaski Boga i mądrości ze strony Jego ludu.

„Piękno z popiołów” jest przeznaczony  dla każdej pary, która kocha Jezusa i chce stworzyć dobrze funkcjonujące małżeństwo. W programie mogą uczestniczyć wyłącznie pary, ponieważ wszystkie nauczania i ćwiczenia skierowane są do obojga małżonków i wymagają ich obecności.

Najwięcej z pracy w grupie skorzystają osoby, które indywidualnie uczestniczyły w jednym z programów Strumieni Życia, a teraz chcą przejść do kolejnego etapu, w którym rozpoczną starania o poprawę swojego małżeństwa.

Udział w programie to doskonały sposób na włączenie do procesu uzdrowienia tego ze współmałżonków, który dotychczas nie uczestniczył w pracy podejmowanej przez drugą stronę. Chodzi zatem o to, żeby obie osoby były otwarte na dzielenie się w grupie i wyraziły gotowość do spojrzenia zarówno na mocne, jak i na słabe strony swojego małżeństwa, co wiąże się z koniecznością poruszenia pewnych wstydliwych i bolesnych problemów. Jedna ze stron może mieć w sobie tę gotowość, podczas gdy druga nie ma woli współpracy albo nie jest świadoma, na czym polega praca w grupie.

Należy pamiętać, że program „Piękno z popiołów” nie jest jedynym miejscem wsparcia dla małżeństw zmagających się z problemami, ponieważ uzdrowienie wymaga wielu źródeł łaski i prawdy.

W programie mogą wziąć także udział pary, które nie mają poważnych problemów, a jedynie chcą odświeżyć i umocnić swoją relację małżeńską. Właściwymi kandydatami do udziału w programie są też zdrowe, choć nieco znużone sobą małżeństwa, pragnące odnowić złożone sobie obietnice.

„Piękno z popiołów” działa na dwóch poziomach. Po pierwsze, umacnia fundamenty dobrego małżeństwa w wymiarze teoretycznym i praktycznym. Po drugie, pomaga małżonkom w stawieniu czoła głębokim zranieniom, związanym na przykład z grzechami seksualnymi czy niewiernością, pociągiem jednego ze współmałżonków do osób tej samej płci, czy walką o utrzymanie wolności od uzależnień seksualnych.

„Piękno z popiołów” pomoże wszystkim małżeństwom wydobyć na nowo prawdę o tym, co od początku pociągnęło ich ku sobie, zaś tym, którzy przepracowują konkretne zranienia, pomoże odbudować fundamenty ich relacji i zachęci do wytrwania na drodze uzdrowienia.

 

Program pilotażowy rozpoczyna się w drugiej połowie marca 2019 r. w Warszawie. Informacje i zapisy pod adresem e-mail: pieknizpopiolow@gmail.com

Szczegóły

Data:
21 marca
Wydarzenie Category:
Strumienie życia